Depresja a problemy z erekcją

Depressed man sitting on bed in an empty room. This is major depressive disorder.

Depresja to choroba XXI wieku. Niestety, badania wyraźnie pokazują, że jest ona diagnozowana u coraz większej liczby osób. Jak objawia się depresja? Co ta choroba ma zaś wspólnego z zaburzeniami erekcji?

Czym charakteryzuje się depresja?

Depresja to problem wielu ludzi. Niezależnie od płci, wieku, wykonywanego na co dzień zajęcia itp. Osoby borykające się z tą dolegliwością przede wszystkim czują duży smutek. Nie potrafią cieszyć się żadnymi aspektami w życiu prywatnym oraz zawodowym. Często te właśnie sfery życia są zaniedbywane. Osoba cierpiąca na depresję nie tylko nie dba o siebie, ale także o relacje ze swoim najbliższym otoczeniem. W zdecydowanej większości przypadków Pacjenci zaczynają mocno ograniczać kontakty z członkami rodziny, kolegami, koleżankami. Depresja objawia się także częstym płaczem. Chorzy nie potrafią tego do końca kontrolować. Czują się bezradni i jednocześnie bezsilni. Sprawy, które dawniej ich interesowały (np. muzyka, sport) teraz nie mają dla nich żadnego większego znaczenia.

Nie da się ukryć, że depresja objawia się brakiem energii i chęci do podejmowania jakichkolwiek działań. Z tego względu osoby dotknięte tym problem zaniedbują obowiązki domowe oraz na swoim stanowisku pracy. Do tego dochodzą problemy z apetytem, zaburzenia snu, kłopoty z koncentrowaniem się na wykonywanych czynnościach itd. Osoba chora bardzo często czuje niepokój, a w skrajnych przypadkach myśli nawet o samobójstwie.

Z czego wynikają problemy z erekcją w tym przypadku?

Niektórzy może nie łączą ze sobą tych dwóch faktów, aczkolwiek depresja wywołuje również problemy z erekcją. Jest to jeden ze skutków ubocznych. Nie da się ukryć, że osoby dotknięte tą dolegliwością są o wiele mniej pewne siebie.

Ich samoocena jest na bardzo niskim poziomie. To zaś wpływa na życie erotyczne. Depresja wywołuje problemy z erekcją, które objawiają się m.in. tym, że penis nie osiąga optymalnych rozmiarów, jest stosunkowo mało twardy i gruby. Na skutek tego nie można zaś dokonać penetracji pochwy i odbyć stosunku seksualnego.

Poza tym ewentualne zbliżenia (jeśli uda się do nich doprowadzić) często kończą się przedwczesnymi wytryskami. To prowadzi do jeszcze większej frustracji, co skutkuje tym, że chorzy nie mają ochoty na uprawianie seksu. W jaki jeszcze sposób depresja wpływa na problemy z erekcją? Chorzy, którzy leczą się na takie dolegliwości przyjmuje rozmaite medykamenty. Te leki mogą zaś wywoływać zaburzenia erekcji.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Istotne jest to, by dobry fachowiec działał dwutorowo. To znaczy, że nie może skupić się tylko na jednym problemie. Kluczowe jest to, by leczyć zarówno depresję, jak i tak samo problemy z erekcją. Nierzadko konieczna jest także psychoterapia. Dlaczego? Jeśli depresja nie będzie wyleczona, to może objawiać się właśnie kłopotami w sferze erotycznej. Wtedy nie można mówić o powodzeniu terapii.

Warto zatem wybrać takiego fachowca, który ma doświadczenie na tej płaszczyźnie. Sprawdź nie tylko staż, ale także opinie na jego temat. Leczenie depresji i problemów z erekcją nie jest proste, ale jest możliwe. Pacjent musi być jednak pod skrzydłami wykwalifikowanego eksperta. Ważny jest także dobór medykamentów.

Tak, jak wspominaliśmy, niektóre leki na depresję powodują problemy z erekcją. Na szczęście wyboru nie brakuje i można spróbować czegoś innego. Z kolei na potencję bardzo dobrze sprawdza się np. Kamagra bądź Viagra. To bezpieczny lek, w którym substancją czynną jest sildenafil. Warto podkreślić, że Kamagra jest dodatkowo bardzo efektywna w działaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *