Objawy świadczące o tym, że brakuje nam seksu.

Nieuprawianie seksu wpływa negatywnie na nasze zdrowie oraz wygląd. Pogarsza się również nasza kondycja psychiczna. Regularnie uprawiany seks jest niezwykle istotny dla dobrego samopoczucia i pięknej skóry, a jego brak przejawia się pewnymi objawami.

Jakie są najczęstsze objawy braku seksu?

Kłopoty ze snem

Rezygnując z seksu, musimy liczyć się z pogorszeniem zaburzeń snu. Dzieje się tam, iż seks odpowiada za stymulację wydzielania w organizmie hormonu, czyli oksytocyny. Jest on niezwykle istotny dla całego procesu zasypiania.

Stres oraz rozdrażnienie

Stosunek seksualny pomaga w rozładowywaniu swoich emocji i widoczne redukuje poziom stresu. Brak współżycia przyczynia się do pogorszenia nastroju, występuje huśtawka nastrojów. Z negatywnymi emocjami będziemy borykać się, zwłaszcza jeśli od ostatniego współżycia minęło parę tygodni czy miesięcy. Im dłużej zwlekamy ze stosunkiem, tym bardziej nasza kondycja psychiczna na tym ucierpi. Możemy stać się pesymistami i być rozdrażnieni, co wpłynie niekorzystnie również na inne sfery życia, w tym na tę zawodową. Seks jest podstawową potrzebą fizyczną, której nie można ignorować.

Fantazje erotyczne

Właściwie wszyscy mamy jakieś fantazje erotyczne czy sny o tejże tematyce. Przeważnie pojawiają się one w nocy i są poprzedzane jakimś rodzajem stymulacji. Jeśli jednak w naszych snach to właśnie seks dominuje wówczas, może być to dla nas sygnał, że nasz organizm potrzebuje kontaktu seksualnego. Tak samo dzieje się w przypadku, kiedy zbyt często o nim myślimy.

Utrata blasku skóry

Nieuprawianie seksu wiąże się także z pogorszeniem stanu naszej skóry. Jeśli regularnie uprawiamy seks, wówczas dochodzi do otwarcia porów skórnych, dzięki czemu organizm może usunąć z siebie wszelkie toksyny i zanieczyszczenia. Dzięki czemu nasza skóra wygląda zdrowo i promieniście. Jeśli go nie uprawiamy, wtedy organizm gorzej radzi sobie z usuwaniem toksyn, a na naszej twarzy zaczynają być widoczne pewne niedoskonałości. Ponadto seks przyspiesza krążenie i doprowadza do pocenia, które skutecznie eliminuje z organizmu nagromadzone toksyny. W przypadku skóry pozbawionej blasku wypryskami i trądzikiem najlepszą pomocą okaże się regularne współżycie.

Dyskomfort fizyczny

Nieuprawianie seksu przyczynia się także do zmniejszenia wytwarzania w organizmie serotoniny oraz endorfin. Są to tak zwane hormony szczęście, które znacznie ograniczają odczuwanie bólu.

Brak pewności siebie

Seks w dużym stopniu zwiększa pewność siebie i poczucie własnej wartości. Uprawiając go, czujemy się kochani, atrakcyjni, pożądani i dużo warci. Brak stosunków seksualnych zmienia nasze nastawienie do samego siebie. Nie czujemy się już tak pewni w relacjach z płcią przeciwną. Co ważne, dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Eliminując go ze swojego życia, możemy stać się sfrustrowani, zaniepokojeniu, trudniej będzie nam podejmować decyzję. W skrajnych przypadkach, taki stan emocjonalny może zakończyć się nawet depresją.

Poczucie osamotnienia

Kolejnym objawem tego, że przydałby się nam seks, jest uczucie samotności. Taki stan zwiększa prawdopodobieństwo, iż będziemy w życiu podejmować błędne decyzje, które mogą nieraz przynieść przykre konsekwencje. Poczucie osamotnienia może pokierować nas do złych decyzji takich jak na przykład: powrót do poprzedniego partnera, seks z kimś z bliskiego otoczenia czy przygodny seks na imprezie z przypadkową osobą. Takie zachowanie nie jest zbyt rozsądne i może nam przynieść jedynie same kłopoty, a czasem bardzo negatywne konsekwencje, których będziemy żałować.